YKS'ye KALAN

0GÜN

Öğretim Enstrümanları / Serüvenlerle Fen Bilimleri

Serüvenlerle Fen Bilimleri patenti Doping Hafıza'ya ait olan, 1000'i aşkın animasyon içeren, parça-bütün eksenli ve yaşam temelli bir öğretim konseptidir.

Öğretim Enstrümanları / Serüvenlerle Fen Bilimleri

Serüvenlerle Fen Bilimleri patenti Doping Hafıza'ya ait olan, 1000'i aşkın animasyon içeren, parça-bütün eksenli ve yaşam temelli bir öğretim konseptidir. Teknoloji destekli çağdaş öğrenme yöntemleriyle öğrenciye bilimsel süreç becerileri ve problem çözümüne dair bakış açısı kazandırır.

Serüvenlerle Fen Bilimleri animasyonlar aracılığıyla öğrencinin kafasında canlandıramadığı soyut unsurları somut olarak görme fırsatı verir. Simülasyon deneyleriyle de kavramlar arası ilişkilerin kurulmasını ve formüllerin anlamlı hale getirilmesini sağlar. Fen derslerinin olması gerektiği gibi ezberden uzak bir şekilde, gündelik hayat örnekleriyle anlaşılmasını sağlayıp kavramsal ve tam öğrenmeyi amaçlar.

Serüven sisteminde öğrenci konuya hazırlayan ünite giriş haritaları, değişken analizi ve farklı zorluk seviyelerinde sorular ile yeni nesil soruları çözmek için gerekli altyapıyı kurar. Bu esnada özel bir arayüzde bir oyun formatı içinde ilerler ve puan toplama-rozet kazanma-seviye atlama gibi etkinliklerle motive olur. 

Bütün bu unsurlar doğrultusunda Doping Hafıza Serüvenlerle Fen Bilimleri, gerek ara sınıflar gerek sınava hazırlanan öğrenciler için ideal Fen Bilimleri öğrenimine dair eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Bu yazı 2130 kere okunmuş.