YKS'ye KALAN

0GÜN

Öğretim Enstrümanları / Reflekslerle Matematik

Reflekslerle Matematik, Doping Hafıza'nın geliştirdiği tam öğrenme modeline dayalı oyun formatlı özel bir konsepttir.

Öğretim Enstrümanları / Reflekslerle Matematik

Reflekslerle Matematik, Doping Hafıza'nın geliştirdiği tam öğrenme modeline dayalı oyun formatlı özel bir konsepttir. Refleks adı verilen küçük parçalara bölünen konular adım adım ilerler ve öğrenciyi temelden komplekse taşımayı hedefler. 

Öğrenci Reflekslerle Matematik ile gerekli tüm matematiksel becerileri edinir, her konuyu temelden ve reflekslere parçalanmış şekilde öğrenir. Her refleksten sonra soru çözer ve bir sonraki refleksi kazanmaya hazır hale gelir.

Refleks kazandırmak; bir soruyla karşılaşan öğrencinin zihninde soruda ne istendiğine, istenene hangi aşamalarla ulaşacağına ve bu aşamaları nasıl uygulayacağına dair doğru mantıksal temellerin oluşmasını sağlamak olarak tanımlanabilir. 

Reflekslerle Matematik’te bir oyun formatı mevcut. Öğrenci ilerledikçe birer konu olan bölümleri geçer, puan toplar, seviye atlar ve rozetler kazanır. Bol örnekli, soru mantığını kavratan orijinal arayüz ve zengin içerikle kendini keyifli ve öğretici bir Matematik yolculuğu içinde bulur. 

Tüm bu özellikleriyle Doping Hafıza Reflekslerle Matematik ön yargıların aksine öğrencilere Matematik dersinin öğrenilebilir, sıkılmadan çalışılabilir ve başarılabilir bir ders olduğunu kanıtlayan benzersiz bir öğretim enstrümanıdır.
 

Bu yazı 6068 kere okunmuş.